Disco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco polo
Disco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco polorolnicy kontaktreklama rolnictwoDisco Polo, muzyka disco poloportal rolniczyDisco Polo, muzyka disco polo


Strona główna arrow Hodowla zwierząt arrow Bydło arrow Identyfikacja bydła nowoczesne rozwiązania

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Menu serwisu
Strona główna
Aktualności rolnicze
Ekologia
Energetyka
Hodowla zwierząt
Imprezy rolnicze
Informacje ogólne
Informatyka
Leśnictwo
Maszyny rolnicze
Polityka
Pomoc publiczna
Produkcja rolnicza
Rybołówstwo
Unia Europejska
Uprawa roślin
Ziemia rolna
Weterynaria
Zdrowie
 


Identyfikacja bydła nowoczesne rozwiązania
poniedziałek, 19 styczeń 2009
ImageNa świecie coraz to częściej stosuje się nowoczesne metody do identyfikacji bydła.  Przykładem mogą być czytniki kolczyków u bydła. Urządzenia te w znaczny sposób usprawniają hodowlę bydła, pozwalając rolnikom tworzyć historię dla każdego zwierzecia, zapisując i gromadząc dane odnośnie hodowli, uboju, chorób, leczenia. Wiele systemów oferuje dodatkowo wsparcie w postaci oprogramowania umożliwiającego zarządzaniem stadem.
 
Urządzenia tego typu ciągle się rozwijają, posiadając to coraz to nowsze opcje. Najnowsze modele potrafią zczytywać radiowo informacje o zwierzętach znajdujących się w określonej odległości od czytnika, umożliwają też wysyłkę radiową danych do komputerów stacjonarnych.

Cena produktu tego typu zależy od opcji jakie oferuje, zdarza się też że od wielkości stada jakie ma czytnik obługiwać. W Stanach Zjednoczonych obecnie takie czytniki kosztują od 999 dolarów do kilku tysięcy dolarów.

Jak widać inwestycja jest dość znaczna, jednakże w przyszłości powinna szybko się zwrócic. Nowoczesny rolnik chcący aby jego stado się rozwijało i przynosiło większe zyski z pewnością będzie umiał wykorzystać tego typu narzędzie w gospodarstwie tak aby szybko się zwróciło. Sprawne zarządzanie stadem może obniżyć koszty weterynaryjne, koszty karmienia, pomóc w doborze odpowiednich zwierząt do rorodu.

Piotr A.
 

Copyright ©2006-2008 rolnicy.com : portal rolniczy