Disco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco polo
Disco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco poloDisco Polo, muzyka disco polorolnicy kontaktreklama rolnictwoDisco Polo, muzyka disco poloportal rolniczyDisco Polo, muzyka disco polo


Strona główna arrow Produkcja rolnicza arrow Kwoty mleczne

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Menu serwisu
Strona główna
Aktualności rolnicze
Ekologia
Energetyka
Hodowla zwierząt
Imprezy rolnicze
Informacje ogólne
Informatyka
Leśnictwo
Maszyny rolnicze
Polityka
Pomoc publiczna
Produkcja rolnicza
Rybołówstwo
Unia Europejska
Uprawa roślin
Ziemia rolna
Weterynaria
Zdrowie
 


Kwoty mleczne
Jak działa system kwot
poniedziałek, 08 listopad 2010
ImageWprowadzanie do obrotu mleka krowiego w Unii Europejskiej podlega systemowi kwot. Każde państwo członkowskie ma dwie kwoty – jedną przeznaczoną na dostawy do mleczarni, drugą na sprzedaż bezpośrednią konsumentom. Te ilości są rozdzielane między producentów (kwoty indywidualne) w każdym państwie członkowskim. Za rok kwotowy 2009/2010 (od kwietnia 2009 r. do marca 2010 r.) łączna kwota na dostawy do mleczarni wynosiła 144,8 mln ton, podzielona na 836 tys. kwot indywidualnych. Osobna kwota w wysokości 3,5 mln ton na sprzedaż bezpośrednią konsumentom podzielona została na 370 tys. kwot indywidualnych.
Czytaj całość...
Kwoty mleczne: 340 milionów euro tytułem opłat wyrównawczych za przekroczenie kwot mlecznych
wtorek, 14 październik 2008
ImageJak wynika ze wstępnych obliczeń Komisji Europejskiej, opartych na corocznych deklaracjach państw członkowskich, niektóre z nich muszą zapłacić łącznie 340 mln euro opłat wyrównawczych za przekroczenie swoich kwot mlecznych w roku gospodarczym 2007/2008. W ubiegłym roku opłaty te wyniosły ogółem 221 mln euro. Siedem państw członkowskich (Austria, Cypr, Irlandia, Włochy, Niemcy, Luksemburg i Holandia) przekroczyło przyznane im kwoty na dostawy mleka. Nadwyżka wynosi ogółem 1 217 000 ton, a wynikająca z niej opłata wyrównawcza sięga 338,7 mln euro. Około 47 procent tej kwoty wynika z nadwyżki dostaw we Włoszech, a 30 procent opłat wyrównawczych muszą uiścić Niemcy. Włochy przekroczyły kwoty na dostawy mleka o 5,7 procent, Cypr o 3,9 procent, a Austria o 3,2 procent. Cypr, Luksemburg i Holandia odnotowały nadwyżki w sprzedaży bezpośredniej konsumentom, wynoszące ogółem 4 673 tony i wiążące się z opłatą wyrównawczą za sprzedaż bezpośrednią w wysokości 1,3 mln euro, z czego 92 procent musi uregulować Holandia.
Czytaj całość...
Kwoty mleczne dzielą
czwartek, 05 czerwiec 2008
ImageZapowiedzi całkowitego zniesienia kwot mlecznych z zadowoleniem przyjmują polscy mleczarze. Opinie na ten temat dzielą jednak polskich producentów. Całkowite uwolnienie rynku, może bowiem doprowadzić do upadłości wielu mniejszych gospodarstw nastawionych na produkcję mleka.
Czytaj całość...
Wykorzystanie krajowej kwoty mlecznej
poniedziałek, 03 marzec 2008
ImageAgencja Rynku Rolnego przedstawia informację dotyczącą wykorzystania krajowej ilości referencyjnej dostaw w roku kwotowym 2007/2008:
Czytaj całość...
Większe kwoty mleczne?
wtorek, 19 luty 2008
ImageW Brukseli rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej. Polska chce, aby Wspólnota podjęła decyzję o zwiększeniu narodowych kwot mlecznych wszystkich krajów członkowskich. Ale taka zgoda najprawdopodobniej zostanie wydana dopiero w drugiej połowie marca.
Czytaj całość...
Kwota Mleczna 2008: 2% więcej mleka
poniedziałek, 14 styczeń 2008
ImageNarodowa kwota mleczna będzie od przyszłego sezonu zwiększona o 2% - zdecydował Komisja Europejska. Zdaniem mleczarni to minimum ustępstw ze strony Brukseli. Dla rolników oznacza to, że także w przyszłym sezonie nie zapłacą kar za przekroczenie swoich limitów produkcyjnych.
Czytaj całość...
Kwoty mleczne
środa, 19 grudzień 2007
ImageO 2% wzrosną najprawdopodobniej przyszłoroczne kwoty mleczne. Komisja Europejska dopiero co złożyła wniosek o ich zwiększenie ale wszystko wskazuje na to, że zostanie zaakceptowany. Oznacza to, że w przyszłym roku kwotowym, polscy rolnicy będą mogli wyprodukować o prawie 190 milionów kilogramów mleka więcej.
Czytaj całość...
Kwota mleczna - 2% to za mało
czwartek, 06 grudzień 2007
ImageKomisja Europejska proponuje, aby w przyszłym sezonie zwiększyć kwoty mlecznych we wszystkich państwach członkowskich o 2%. Zdaniem polskiego rządu to zbyt mało. Jak na razie na rynku mleka trwa gorączkowe poszukiwanie surowca. A mleczarnie coraz częściej podkupują sobie dostawców.
Czytaj całość...
Unia Europejska: Kwoty mleczne
piątek, 09 listopad 2007
ImageKwoty produkcji mleka obowiązujące od 2008/09 r. do 2014/15 r. w krajach członkowskich Unii Europejskiej.
Czytaj całość...
Kwoty mleczne 2007
piątek, 14 wrzesień 2007
ImageZa dwa tygodnie rząd złoży oficjalnie w Unii Europejskiej propozycję stopniowego zwiększania kwot mlecznych. To konieczne, aby firmy zaczęły więcej zarabiać oraz dokończyły restrukturyzację. Bez niej dobra sytuacja jaka panuje teraz branży może skończyć się szybciej niż ktokolwiek myśli.
Czytaj całość...
Producent nie zapłaci podatku od sprzedaży kwoty mlecznej
czwartek, 09 sierpień 2007
ImageRolnik będący podatnikiem VAT, który odkupi od innego rolnika niewykorzystaną kwotę mleczną, nie zapłaci od tej transakcji podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czytaj całość...
Kwota mleczna: koniec lipca - koniec terminu
środa, 01 sierpień 2007
ImageDo wczoraj można było złożyć wnioski o przyznanie dodatkowej kwoty mlecznej z rezerwy krajowej. Aby dostać kwotę z rezerwy trzeba spełnić kilka warunków? Przede wszystkim przekroczyć swoja kwotę mleczną, o co najmniej 500 kilogramów, ale nie więcej niż o 1/3 całego posiadanego limitu. Maksymalnie można dostać 20 tysięcy kilogramów. Ale Agencja na razie nie wie ile będzie do rozdysponowania.
Czytaj całość...
ARR: kwota mleczna wykorzystana w ok. 98 proc.
wtorek, 22 maj 2007
ImageKwota mleczna dla dostawców hurtowych w okresie od 1 kwietnia 2006 r. do 31 marca 2007 r. została wykorzystana w ok. 98 proc..
Czytaj całość...
Kwoty mleczne, Co dalej?
poniedziałek, 16 kwiecień 2007
ImageCzy rząd zdecyduje się na zniesienie regionalizacji w handlu kwotami mlecznymi? Dzięki takiej decyzji rolnicy otrzymaliby prawo sprzedaży limitów produkcji także poza swoje województwo. Mleczarnie protestują i mówią, że to za wcześnie. Dlaczego?
Czytaj całość...
Komunikat w sprawie kar za przekroczenie kwoty mlecznej
wtorek, 17 październik 2006
ImagePowodzeniem zakończyły się prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozmowy z Komisją Europejską zmierzające do zmniejszenia finansowego obciążenia indywidualnych producentów mleka opłatą za przekroczenie krajowej ilości referencyjnej dostaw w roku kwotowym 2005/2006.
Czytaj całość...
 

Copyright ©2006-2008 rolnicy.com : portal rolniczy